im. ks. Stanisława Konarskiego

w Kielcach

Turniej Pocztów Sztandarowych

Szkoła posiada pracownię komputerową dostarczoną w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.

Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych 2014

Turniej honorowym patronatem objęli m.in.:

Pani Beata Oczkowicz - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej

Pani Bożentyna Pałka – Koruba - Wojewoda Świętokrzyski

Pan Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Pan Zdzisław Wrzałka - Starosta Kielecki

Pan Wojciech Lubawski - Prezydent Miasta Kielce

Pani Małgorzata Muzoł - Świętokrzyski Kurator Oświaty

Pani Elżbieta Czerwonka - Dyrektor Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach

Pan Jarosław Machnicki - Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach

Telewizja TVP Kielce

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele

Uczestnicy III Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych!

Zakończyła się III edycja Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych. 2 maja na kieleckim  Rynku podczas uroczystości Święta Flagi RP zwycięzcy otrzymali nagrody  m.in. z rąk Pani Bożentyny Pałki – Koruby  - Wojewody Świętokrzyskiego i Pana Zdzisława Wrzałki – Starosty Kieleckiego.

Wśród nagrodzonych byli także uczniowie ZSO nr 29 – Mikołaj Szymański, Tomasz Machulski ze Szkoły Podstawowej nr 7 (I miejsce w Konkursie wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych) oraz Iwo Jarmołowicz i Patryk Lewczuk z Gimnazjum nr 1 (II miejsce w Konkursie wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych).

Wyniki Konkursu wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych.

___________________________________________________________________

Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych 2013

Organizatorzy:

- Gimnazjum Nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego

- Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich

- Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

W dniach 29 – 30 kwietnia 2013 r. z okazji święta Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, już po raz drugi, nasza szkoła we współpracy z Kieleckim Ochotniczym Szwadronem Kawalerii oraz Ośrodkiem Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach przeprowadzili Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych. Patronat honorowy nad Turniejem objęli m. in. Wojewoda Świętokrzyski, Prezydent Miasta Kielc, Marszałek Województwa oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty. Uczniowie kieleckich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowali w dwóch kategoriach: w  konkursie wiedzy o polskich symbolach narodowych  i symbolach szkolnych, który odbył się  29 kwietnia 2013 r. w siedzibie ZSO Nr 29 w Kielcach przy ul. Zimnej 16 oraz w rywalizacji pocztów sztandarowych ze znajomości zasad musztry - 30 kwietnia  2013 r. na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach przy siedzibie OMPiO.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby Turniej stał  się ponownym sukcesem i potwierdził, że wydarzenia takie jak to krzewią wśród młodzieży postawy patriotyczne, uczą miłości do ojczyzny oraz przybliżają wiedzę  o naszych narodowych symbolach. W dzisiejszych czasach są one niezwykle istotne i potrzebne, odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu i umacnianiu patriotyzmu.

Finał Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych i wręczenie nagród najlepszym drużynom miało miejsce 2 maja o godzinie 12.00 podczas uroczystości Święta Flagi na Rynku przy Urzędzie Miasta.

Turniej honorowym patronatem objęli:
Pan Wojciech Lubawski - Prezydent Miasta Kielce

Organizatorzy:

- Gimnazjum Nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego

- Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich

W piątek, 27 kwietnia 2012 r., z okazji święta Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych dla Szkół Gimnazjalnych. Uczniowie kieleckich szkół rywalizowali w dwóch kategoriach: rywalizacji pocztów sztandarowych ze znajomości zasad musztry oraz w  konkursie wiedzy o polskich symbolach narodowych.

W pierwszej kategorii – rywalizacja pocztów sztandarowych - I miejsce zajęło Katolickie Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki ( Michał Polański, Julia Szewczyk, Aleksandra Janik), II miejsce przypadło Integracyjnemu Gimnazjum Nr 4 (Hubert Mattusch, Katarzyna Pniewska, Karolina Wędołowska), a III miejsce uzyskało Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej (Ziemowit Gałka, Katarzyna Skrobot, Monika Niedziela).

W kategorii wiedzy o polskich symbolach narodowych zwyciężyła drużyna Integracyjnego Gimnazjum Nr 4 (Agnieszka Pawłowska, Martyna Bilińska, Dominik Oleś),  II miejsce zajęło Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej (Piotr Boszczyk, Jakub Bysiak, Michał Mirosławski, a III miejsce przypadło naszej drużynie – Gimnazjum Nr 1 (Ewa Pająk, Wiktoria Baran, Izabela Dziubek).

W tym dniu, wszyscy zwycięscy i pozostali uczestnicy wraz z opiekunami otrzymali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 29  p. Marka Kazuska dyplomy. 02 maja, podczas obchodów Święta Flagi na Placu Konstytucji 3 Maja przy Urzędzie Miasta, nagrody najlepszym drużynom wręczyli: Wojewoda Świętokrzyski - p. Bożentyna  Pałka – Koruba,  wiceprezydent Miasta Kielce – p. Andrzej Sygut i w imieniu Marszałka Województwa Świętokrzyskiego p. Grzegorz Świercz.

Turniej okazał się sukcesem i potwierdził, że wydarzenia takie jak to krzewią wśród młodzieży postawy patriotyczne, uczą miłości do ojczyzny oraz przybliżają wiedzę o naszych narodowych symbolach. W dzisiejszych czasach są niezwykle istotne  i potrzebne, odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu i umacnianiu patriotyzmu

Strona główna Szkoła podstawowa Gimnazjum